OFM HASTANESİ Yükseliş, Mehmet Akif Cd. No:96, 07025 Kepez/Antalya
Çalışma Saatlerimiz
  • Pzt-Cum 08:00 - 20:00
    Cumartesi : 08:00 - 18:00
    Pazar : Kapalı
Bize Ulaşın

Hatalı Saç Ekimi Düzeltme Operasyonu

Saç ekimi sırasında yapılan yanlış uygulamalar ve operasyonu yapan uzmanların tecrübe eksikliği istenmeyen sonuçlara neden olmaktadır. Kötü ekim ve yanlış uygulama düzeltmeleri en çok karşılaşılan ve yanlış uygulama sonucu doğallıktan uzak, bireyleri mutsuzluğa iten uygulamalardandır. Saç ekimi sağlık kaygısıyla yapılan bir operasyon değildir, tamamen estetik amaçlarlar yapılır. Bununla birlikte, her operasyonda olduğu gibi yanlış bir uygulama yapılırsa, telafisi olmayan sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden kesinlikle aceleye getirilmemeli ve detaylı bir araştırma yapılmalıdır.

Hatalı Saç Ekimi nasıl düzeltilir ?

Hatalı saç ekimi düzeltme işlemi, genelde bir önceki operasyonunda FUT Tekniği uygulananlara yapılır. Bunun dışında, FUE Tekniği uygulanan ancak Kanal ekimiyle ekilen saç ekimi operasyonlarında yapılan bazı hatalar, saç ekimi düzeltme işlemini gerektirebilmektedir. Bu hatalar;

1- Dik saç yönleri

2- Ön taraflara daha kalın ve çoklu saçların ekilmesi

3- Saç yoğunluğu geçişlerinin ayarlanamaması

4- Saç köklerinin dibinde çukurluk oluşması,

5- Doğal görüntü olmaması

6- Operasyon sonrası enfeksiyon sonucu bölgesel olarak saçların çıkmaması

7- Fut yöntemiyle yapılan operasyonlarda da ensede oluşan izlerdir.

YANLIŞ SAÇ EKİMİ DÜZELTME

Düzeltme operasyonları, ilk defa yapılacak bir saç ekimi uygulamasına nazaran çok daha zahmetlidir ve uzun bir süreci kapsar. Düzeltme operasyonlarının asıl amacı; saç ekimi sonrası ortaya çıkan yapay görüntünün ortadan kaldırılması, hatalı alanların düzeltilmesi ve bunun sonucunda doğal görüntünün ortaya çıkarılmasıdır.

KÖTÜ SAÇ EKIMI DÜZELTME OPERASYONLARI IYI BIR PLANLAMA GEREKTIRIR.

Kötü bir operasyon geçirmiş hastanın donör alandaki saç kökleri kısıtlıdır. Bu nedenle saç nakli gerçekleşirken hastanın yaşı, dökülme tipi, hastanın beklentileri ve daha önce nakil yaptırdığı operasyon tipi göz önüne alınarak uzman hekim tarafından saç ekiminin gerçekleştirilmesi gerekir.