OFM HASTANESİ Yükseliş, Mehmet Akif Cd. No:96, 07025 Kepez/Antalya
Çalışma Saatlerimiz
  • Pzt-Cum 08:00 - 20:00
    Cumartesi : 08:00 - 18:00
    Pazar : Kapalı
Bize Ulaşın

Dhi Sakal & Bıyık Ekimi

"Sakal ekiminde isteğe bağlı olarak sakaldan sakala veya saçtan sakala ekim işlemi yapılabilir."

Saçtan sakala alım işlemi :

Eğer kişi saçtan sakala ekim isterse saçtan alınan greftler sakala ekim için hazır hale getirilir. Greftler teker teker temizlenir eğer 3lü yada 4lü greft varsa bunlar sakala uyum sağlaması için bölünerek sayılır ve özel solüsyonlar koyulmuş petrilerde dolaba koyularak muhafaza edilir.

Sakaldan sakala alım işlemi :

Kişi eğer sakaldan ekim isterse işlem daha kolay ilerler çünkü sakaldan alınan greftler sakala çok daha rahat uyum sağlayabileceğinden ötürü alındıktan sonra sadece sayım işlemi gerçekleştirilir ve özel solüsyonda dolaba koyulur.

Sakala ekim süreci:

Saçtan yada sakaldan alınmış olan greftler muhafaza edildikleri dolaptan alındıktan sonra ekime başlanır. Eğer sakaldan alım yapılmışsa alım esnasındaki lokal işlemi çok hızlanır ve ekim hemen başlar. Ama saçtan alım yapılmışsa sakala lokal anestezi uygulanır ve ekim öyle başlar. Greftler çapları 0.6 olan DHI(implanter pen) kalemlere teker teker yerleştirilir ve sakalın yönüne göre teker teker ekim yapılır. 0.6 çapında kalem kullanılmasının sebebi kişinin yüz bölgesine sıkar izi oluşmasını engellemektir.

1.Kimler Sakal Ekimi yaptırabilir ?

Herhangi bir hastalığı olmayan 18 yaş üzerindeki Bay ve Bayan herkes Sakal Ekimi yaptırabilir.

Sakal Ekim Operasyonunun herhangi bir Riski bulunmamaktadır. Uzman Dr. Hakan Tetik bizzat uygulamayı gerçekleştirmektedir.

Sakal Ekiminden sonra belirgin sonuç alabileceğiniz süre 1 yıldır.